Ćwiczenia na mięśnie kegla

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Poprawia napięcie mięśni miednicy

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć bardzo szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym poprawniej, albowiem ćwiczenia zapewniają wówczas lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są także treningi oddechowe, które należy później jak przeważnie powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo zezwala ona wrócić do normy i czuć się poprawnie. Dużo pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.