terapia alkoholizmu 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod terapii, które wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

terapia dla alkoholika Kraków

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być doglądane przez skład znawców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez speców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zaczęciem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. Nieraz jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także zainicjować debatę na temat dostępnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma słusznego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.