opony do rowerów uszczelniacze

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego typu aut doskonale wiedzą, że by móc radować się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go prawidłowo przygotować. Wiele osób jednak nie stosuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony do rowerów uszczelniacze

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, wobec tego lista prac, jakie musimy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego należałoby sprawić detale oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby również rower dogłębnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w trakcie całego sezonu.