Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dziś kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka Kraków

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki mogą liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wobec tego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż przede wszystkim również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje ogrom radości, jednakowoż również o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki lecznicze. Lekarze troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż również o ich komfort i właściwe samopoczucie, które ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.