hydrolat po niemiecku

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem użytkowane, bo mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować wedle ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, ale i o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.